יום רביעי, 15 באפריל 2015

תיק הפקה

חלק א: הקדמה אישית
1.ספר לקוראים מי אתה , תוך שאתה מוסיף משהו מעניין על עצמך ועל תפקידך במסלול הניו מדיה.

היי , קוראים לי עדן בלאווט , תלמיד כיתה יא'2 בבית ספר אורט נעמי שמר גן יבנה במגמת ניו מדיה , בימים אלו מנהל עמוד חדשות בפייסבוק לעדכונים ובמהלך תפקידי במסלול הניו מדיה , השתתפתי בכתבות מצולמות בתור קריין ומראיין וכתבתי מספר כתבות מידע ודעה על מספר נושאים.
2. באיזה תחום התמחית בשנתיים האחרונות במסלול
התמחתי בשנתיים האחרונות בתפקיד המראיין והקריין בכתבות המצולמות ואפילו עזרתי טיפה בעריכת הכתבה.


חלק ב:מסקנות ביניים מתהליך הלמידה
  1. מהן המסקנות העיקריות אותן למדת במסלול הניו מדיה - למדתי להעריך כמה חשוב בשבילי הנושא של התקשורת ויצירת כתבות על כל מיני נושאים אני מאוד אוהב את זה וחושב שאני אעסוק בזה בעתיד

  2. כיצד אתה רואה את עצמך פעיל בתחום הניו מדיה בעתיד - אני רואה את עצמי משרת ביחידת דובר צה"ל (בגלי צה"ל או בתפקיד דוברות אחר) ואחרי זה עושה תואר בתקשורת וחברה והייתי רוצה מאוד לעבוד בחברת החדשות של ערוץ 22

  3. אילו מהדברים שלמדת בשיעור יישמת בפעילות האישית שלך ברשת וברשתות החברתיות - למדתי איך לכתוב כתבות ואיך לערוך אותם ככה שיהיה מעניין לקוראים לקרוא את הכתבות וכתבתי המון כתבות לעמוד החדשות שלו אני שותף בניהול.


חלק ג: תקשורת ודמוקרטיה
1.איזה ענין ציבורי יש בנושאים בהן עסקת? בחר מתוכם 2 נושאים והסבר למה חשוב להביא לידיעת הציבור את הנושא - עסקתי בנושא הבחירות האחרונות לכנסת ה-20 , זה היה חשוב לי להביא לידיעת הציבור את הנושא כי מערכת הבחירות הזאת הייתה שונה במקצת ממערכות בחירות אחרות בשנים האחרונות הן מבחינת התעמולה והן מבחינת המהפך .

2. האם נתקלת בבעיות  חוקיות או אתיקה עיתונאית במהלך עבודתך ואיך פתרת אותן? לא נתקלתי בבעיות חוקיות או אתיקה עיתונאית במהלך עבודתי

3.האם הכתבות שלך ממלאות את אחד מתפקידי התקשורת ? אם כן מהו וכיצד הן  ממלאת אותו?
חמשת תפקידי התקשורת:

*תיאום וקישור-פרשנות, ראיונות עומק, מידע שימושי - עשיתי פרשנות משלי למערכת הבחירות האחרונה , מבחינתי מטרת התקשורת היא הבעת דעה על דברים מסויימים במטרה לתקן אותם לפעם הבאה.

*גיוס – מסרי שכנוע - גיוס דעת קהל: פרסומת,  תעמולה ותעמולת בחירות.- ניתחתי את מערכת הבחירות האחרונה שהייתה מלאה בסרטוני תעמולה שמטרתם להסית את הקהל לעבר מפלגה מסוימת


חלק ד: פירוט 3-5 עבודות שבהן התלמיד היה מעורב לאורך תקופת הלימוד (שנתיים)
בחלק זה יציג התלמיד תוצרים מכתבות בולטות בהן השתתף. התוצר יכול להיות פסקה מסכמת של הכתבה, קטע וידאו או אודיו, או צילום סטילס מתוך כל כתבה. הוא יוסיף טקסט  המתאר את נושא הכתבה, תגובות שקיבל עליה ומסקנות שהסיק אחרי כתיבתה. כמו כן הוא
יצמיד קישור לכתבה המלאה לעיון נוסף.


"ריקודים סלוניים הם ללא ספק הספורט היפה והרומנטי ביותר. צעדים מדודים,המון "שיק" על הבמה,חיבור מושלם שחייב להיות בין בני זוג וכל זאת כרוך בהמון המון השקעה,פיזית,אימונים מפרכים,זמן רב בסטודיו וגם השקעה כספית לא מעטה.. אבל כנראה שהסיפוק עולה מעל הכל.
ריקודים סלוניים (Balroom Dance) – מקור המונח Ballroom לקוח מן המילה הלטינית ballare שפירושה "לרקוד", והמונח המקביל בעברית הינו "ריקודים סלוניים" או "ריקודים סלונים".

הריקודים הסלוניים, כפי שמוכרים כיום, החלו להתפתח באמצע המאה ה-17, כחלק ממהלך תרבותי אשר נוצר והושפע, בין השאר, מן הצורך לבדל את החברה הגבוהה מן המעמדות הנמוכים, ועל כן כלל קוד לבוש קפדני, מוסיקה מורכבת וצעדים מסובכים יותר."

הכתבה הזאת ייצגה בעצם את כל החיים שלי , אני התחלתי לרקוד בגיל 3 ומאז התאהבתי בדבר הזה , ריקודים סלוניים הם ללא ספק הוצאה גדולה , תלבושות , נעליים , תחרויות , נסיעות ועוד . התגובות שקיבלתי על הכתבה היו : "צריך להעביר את הכתבה הלאה שכולם יראו" ,"זה נושא חשוב מאוד ", אמא שלי גם מאוד אהבה את הכתבה. 

http://edenblavat.blogspot.co.il/2015_02_01_archive.html 


יום ספורט בבית ספר אורט נעמי שמר - בשנה שעברה הייתי שותף לעבודה עם מתן משיח ואדיב רויף בסיקור אירוע יום ספורט בבית ספר אורט נעמי שמר . במהלך היום הילדים בכיתות ז'-ט' השתתפו בתיפוף על כדורים , קפיצה בטרמופלינות,קיקבוקסינג ועוד . במהלך הסיקור ראיינו את אחד ממורי הספורט המארגנים , תלמיד שהשתתף ואת מנהלת חטיבת הביניים הגב' רינה ניצן. אני נהנתי מאוד מהעשייה והשיתוף הפעולה .

https://www.youtube.com/watch?v=2_IHnHYUdSA
פרשנות: מהפך בחירות 2015 - מערכת הבחירות לכנסת ה-20 הייתה מערכת בחירות מבין הקשות שעברו הפולטיקאים במהלך מערכת בחירות. במערכת הבחירות הזאת , כל הפולטיקאים שלפו כל אמצעי שהם יכלו להשיג והשתמשו בו , החל מסרטון תעמולה ועד להאשמות בתקשורת . 


http://edenblavat.blogspot.co.il/2015/04/2015-20.htmlאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה